,,Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce...;),,

CZEŚĆ;)

Witam wszystkich, którzy odwiedzają mojego bloga... ;) , który jest poświęcony tańcu...;) Wybrałam taki temat, ponieważ często ludzie mylą sobie różne style tańca i uważają, że prawie niczym się nie różnią i mówią ,,taniec to taniec nic nadzwyczajnego,, tak naprawdę tak nie jest... Taniec dla nie, których jest całym życiem;). W tańcu możesz wyrazić swoje emocje, uczucia....<3
Nie, którzy ludzie zajmują się tym zawodowo a dla innych to porostu pasja (hobby);)... ale każdy z tych ludzi wie że jest to coś niesamowitego!....;)

,,W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą,, ;)

Archiwum ;)

wtorek, 1 grudnia 2009

Walc angielski


Walc angielski to taniec towarzyski, jest odmianą walca.
Prosty rytmicznie, ruchy i obroty świadczą o silnym pokrewieństwie zwalcem wiedeńskim, pochodzi z Anglii i po raz pierwszy został wykonany około roku 1910.
Jest tańcem swingowym, także metronometrycznym i wirowym. Na początku pierwszego uderzenia tańczy się płasko, pod koniec zaczyna sie akcja unoszenia. W drugim kroku kontynuuje się unoszenie, zaś pod koniec trzeciego opada.
Niezwykle istotny jest także sposób trzymania partnerów, który przez cały czas tańczenia nie powinien się zmieniać, zaś sylwetki tancerzy powinny tworzyć subtelne linie. Walc angielski jest tańczony w kontakcie - ciała tancerzy stykają się od bioder aż do mostka partnerki.Podstawowe figury to - obrót w prawo, chaase, wirówka, promenada, whisk, open telemark, tkacz, skrzydełko, wirówka w lewo, fallaway.

Przykład walca angielskiego:

 http://www.youtube.com/watch?v=B5TpwTo0Y9wBrak komentarzy:

Prześlij komentarz